KONST / Litografier / Färglitografi 15264179
nr 1526 4179
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Styvmorsvioler. Signerad, numrerad 238/360, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 33x36 cm, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 mars 2023
kl 20:21:54
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås